עדן מן בע"מ
A
A
A
A
יצירת קשר
שילחו הודעה ונציג יחזור אליכם בהקדם

סוגי אריזה ומה זה מיקור חוץ

חזרה

אריזה במשמעות המילונית שלה, היא עטיפת חפצים ושמירה עליהם, אך בעידן הנוכחי מסייעת האריזה לתהליך המיתוג וכפועל יוצא לשיווק ולהגדלת אחוזי המכירות. כאשר צרכן עובר בין המדפים ברשתות השיווק, גם אם הוא לא מודע לכך, הוא צורך מוצרים בהתאמה מושלמת לאיכות האריזה והפן השיווקי שהיא משדרת מלכתחילה. אריזה מקצועית מובילה את הצרכן לבצע החלטה לרכוש את המוצר הספציפי וזאת על פני מוצרים אחרים שלא בטוח שהם פחות איכותיים. את האריזה מבצעים בבתי דפוס, אך תכנון האריזה מתבצעת לרוב במשרדי פרסום ויחסי ציבור, כך שבמילים אחרות מבצעים עסקים רבים מיקור חוץ בכל הקשור לאריזת המוצר.

מהו מיקור חוץ


כל חברה יכולה הלכה למעשה לבצע את העיטוף בתוך החברה (Inhouse) ומאידך יכולה החברה להעביר את העבודות אל מחוץ לחברה - הישר אל ידיים מקצועיות שעיטוף ואריזות הם ההתמחות שלהם (מיקור חוץ).


מצעד סוגי האריזות נכון לשנת 2018


לכל אחד מהאריזות השונות יש את היתרונות אל מול החסרונות שלה ועל כן לכל מוצר מתאימה אריזה אחת ממגוון האריזות, בהתאם ליתרונות אל מול החסרונות. על מנת לבחור באריזה הנכונה ביותר, יש להיוועץ עם בעלי מקצוע, אחרת הטעות בבחירת האריזה יכולה לעלות ביוקר ולעיתים אף לגרום להפסדים לא מבוטלים בשל ליקוי בתהליכי השיווק. מכונות אריזה מצליחות להפיק את סוגי האריזות הבאות :


• אריזת פלסטיק – אריזות שעיקר השימוש שלהם הוא לשם אריזת מזונות שונים
• אריזות ניילון – לרבות שקיות נייר ממותגות איתן יצא הלקוח לאחר הרכישה. על גבי השקית יתנוסס לוגו ושם החנות כך שהשיווק מתחיל מהרגע בו יוצא הלקוח מהחנות כשבידיו שקית המשמשת שלט פרסום מהלך.
• אריזות נייר – כשמם כן הם אריזות מנייר עליהן ניתן להדפיס את שם בית העסק ולראייה חנות שעוטפת מתנות בנייר על גביו מוטבע שם ופרטי העסק.
• אריזת נייר ובד – שקיות בד המשמשות כיום לקניות בעיקר וחוסכות את השימוש בניילון שאינו מתכלה ומזהם את הסביבה.
• אריזת קרטון – כשמם כן הם, אריזות בגדלים צורות, סגנונות ושימושים שונים, לרבות עיטוף מוצרי חשמל, מוצרי מזון ביגוד, הנעלה וכיוצא בזאת. עוד משתמשים באריזות קרטון למעברי דירה.
• אריזות זכוכית – אריזות זכוכית המתאימות בעיקר למזון, אך גם לאביזרי נוי לרבות נרות וכיוצא בזאת. תפקידן העיקרי של אריזות אלו הוא לשמור על טריות.
• אריזות ירוקות לשמירה על איכות הסביבה שתופסת תאוצה רבה עם הזמן שחולף.

 

לסיכום אריזות מייצרים אצל המקצוענים בלבד. שימו לב כי על כל אריזה שבוחר הצרכן (בהתאמה אישית או מהגוון הקיים), ניתן להדפיס את שם ופרטי העסק ולהפוך את האריזה לחומר שיווקי לכל עניין ודבר.